Informacja dotycząca plików cookies. Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmienić w opcjach przeglądarki internetowej. Dowiedz się wiecej! Zamknij

Problemy techniczne działu Audio i Fi-Fi

Audio CT790 1

 

Słuchawki bezprzewodowe MDR-RF 810/811

Słuchawki posiadają wejście liniowe oraz funkcję automatycznego wyłączania się przy braku sygnału. W przypadku gdy podłączamy słuchawki do wyjścia słuchawkowego, które ma ustawiony niski poziom fonii (np.regulacja na urządzeniu źródłowym jest nastawiona na 1/3 poziomu głośności)-słuchawki mogą wykryć zbyt niski poziom sygnału i wyłączają się. Aby uniknąć rozłączania się słuchawek należy ustawić wysoki poziom głośności na urządzeniu z którego wystawiany jest sygnał, minimum 50 % głośności żądany poziom fonii regulować za pomocą potencjometru w słuchawkach. Takie rozwiązanie zmniejsza również zaszumienie sygnału

Zasięg słuchawek podawany jest dla otwartego terenu-każda przeszkoda powoduje zmniejszenie zasięgu (spadek zasięgu zależny jest od materiału z jakiego zbudowana jest przeszkoda)

Jeśli słuchawki nie ładują akumulatorów proszę upewnić się, że przełącznik na słuchawkach jest w pozycji „OFF”, zasilacz jest podłączony do sieci, a akumulator został zamontowany zgodnie z polaryzacją. Po pełnym naładowaniu (ok.16 godzin ciągłego ładowania) dioda na bazie powinna zgasnąć.

Kina Domowe, odtwarzacze BR

Zawieszenie, brak reakcji na sterowanie

Częstym powodem zawieszania się kin domowych jest podłączony dekoder (np. canal+, nc+) do telewizora. Kina domowe posiadają rozszerzoną obsługę portu HDMI (sterowanie przez HDMI, automatyczne włączanie/wyłączanie, kanał zwrotny audio ARC) natomiast dekodery zazwyczaj przesyłają dodatkowe informacje, które powodują zapychanie się buforu w kinie domowym. Skutkuje to zawieszaniem się sprzętu, a czasem nawet nie włączanie się. Po odłączeniu kina od sieci zasilającej na kilka minut i ponownym włączeniu sprzęt działa prawidłowo, aż do czasu ponownego zapełnienia bufora. Problem ten można wyeliminować wyłączając opcje sterowania przez HDMI w kinie domowym – przy takim połączeniu niezbędne jest podłączenie kina z telewizorem za pomocą przewodu optycznego (lub złączem analogowym) w celu możliwości odsłuchu dźwięku z telewizora przez głośniki kina domowego

Drugą rzeczą mogącą powodować nie włączanie się sprzętu może być włączona funkcja szybkiego startu – powoduje ona, że sprzęt przez cały czas działa w trybie podwyższonej gotowości z załadowanym całym interfejsem. Ponadto funkcja ta zwiększa poziom pobieranego prądu w standby oraz może powodować włączanie się wentylatora.

W przypadku zawieszania się sprzętu w trakcie odczytu materiałów filmowych w formatach MKV,M2TS i innych formatach skompresowanych, problem może polegać na niekompatybilności kodeka audio lub wideo (często przy podwyższonym bitrate) z oprogramowaniem kina domowego. Jeśli instalacja najnowszej wersji oprogramowania nie pomaga, należy przekonwertować film do standardu obsługiwanego przez odtwarzacz.

Częstym problemem nieprawidłowego działania kina domowego może być również uszkodzony przewód HDMI lub podłączone urządzenie (niekoniecznie podłączone bezpośrednio do kina domowego-może być to przykładowo dekoder satelitarny podłączony przewodem HDMI do telewizora)-w takich przypadkach urządzenie może się zawieszać lub całkowicie przestać się uruchamiać. W takim przypadku zaleca się odłączenie przewodu HDMI z kina domowego, odłączenie sprzętu od sieci zasilającej na 15 min i ponowne uruchomienie (z odłączonym przewodem HDMI)-jeśli sprzęt będzie działać prawidłowo proszę spróbować w pierwszej kolejności użyć innego przewodu HDMI, a jeśli usterka nie ustąpi odłączyć również urządzenia podłączone do telewizora.

Uwaga: Jeśli przewód HDMI podłączony np.do odtwarzacza bluray działa prawidłowo nie oznacza to jeszcze że jest on w 100% sprawny-urządzenia takie jak odtwarzacze wykorzystują mniejszą przepustowość łącza ze względu na komunikację jednostronną-w przypadku kin domowych czy amplitunerów ten sam przewód wykorzystywany jest również jako kanał zwrotny audio ARC i przesyła dodatkowe informacje, co sprawia że pomimo defektu przewodu HDMI może on działać prawidłowo z niektórymi urządzeniami

Nie działa kanał zwrotny dźwięku ARC

Aby funkcja ARC działała prawidłowo musi zostać spełnione kilka warunków:

-oba urządzenia muszą obsługiwać funkcję ARC

-w obu musi być włączona funkcja sterowania przez HDMI

-przewód łączący urządzenia musi być w obu urządzeniach podłączony do gniazda HDMI z sygnaturą ARC oraz posiadać odpowiedni standard

Jeśli pomimo spełnienia tych warunków system audio nie działa prawidłowo należy przywrócić urządzenia do ustawień fabrycznych

Nie wszystkie głośniki podłączone do kina domowego działają

W przypadku gdy posiadamy kino domowe w systemie 5.1 a działają tylko niektóre glośniki należy włączyć test głośników który mamy w urządzeniu i upewnić się, że wszystkie głośniki są prawidłowo podłączone. Najczęstszym problemem jest włączenie trybu STEREO który powoduje, że grają jedynie przednie głośniki oraz subwoofer. Możliwe jest również, że aktualnie ustawiony jest try dźwięku AFD AUTO-powoduje on automatyczną zmianę trybu odtwarzanego dźwięku w zależności od sygnału, który jest aktualnie przetwarzany przez sprzęt (np.w przypadku słuchania muzyki również może się nagle przełączyć w tryb stereo)

Odtwarzacz nie odtwarza oryginalnych płyt

-Proszę się upewnić że format płyty jest obsługiwany-nowe odtwarzacze nie wspierają formatu VCD czy SVCD pomimo że filmy w tych formatach są często dodawane do gazet

Nie działają serwisy internetowe

-Proszę upewnić się, że są one nadal dostępne na posiadanym urządzeniu (starsze urządzenia mają wyłączono obsługę niektórych serwisów internetowych pomimo, że w menu nadal istnieje ikona aplikacji)

-W przypadku zawieszania się jakiejś aplikacji proszę się upewnić czy usterka występuje tylko w tej jednej aplikacji czy też w pozostałych-w przypadku gdy wszystkie aplikacje nie działają prawidłowo może to oznaczać problem z połączeniem internetowym, natomiast problem występujący tylko w jednej aplikacji zazwyczaj jest spowodowany problemem z dostępem do serwera i nie jest wadą urządzenia a problemem zewnętrznym.

 

Głośniki bezprzewodowe

Głośnik bardzo długo się ładuje

W pierwszej kolejności proszę upewnić się czy urządzenie jest wyłączone-nie każdy model głośników bezprzewodowych ładuje się gdy jest uruchomiony, a jeśli ładuje się to w związku z poborem prądu przez urządzenie czas ładowania się wydłuża.Do ładowania należy używać ładowarki dołączonej do zestawu-ma ona dobraną wydajność prądową do urządzenia-ładując głośnik ładowarką o mniejszej wydajności prądowej czas ładowania będzie przebiegał dłużej. Niektóre ładowarki (zwłaszcza tzw.”no name”) nie posiadają rzeczywistej wydajności zadeklarowanej przez producenta-pomimo stałego prądu wyjściowego określonego przez producenta na poziomie np.1,5A wydajność rzeczywista jest zazwyczaj dużo mniejsza co również spowoduje wydłużenie czasu ładowania.

Głośnik gra za krótko

Czas działania urządzenia podany przez producenta jest czasem MAKSYMALNYM przez który urządzenie będzie prawidłowo działać-aby zmierzyć czas działania należy w pełni naładować baterię, podłączyć sygnał wejściowy i poziom fonii ustawić porównywalny z głośnością normalnej rozmowy-w przypadku gdy będziemy testowali głośnik przy maksymalnym poziomie głośności czas działania może się drastycznie skrócić (nawet kilkukrotnie) w zależności od poziomu oraz rodzaju muzyki który jest odtwarzany.

Nie można sparować urządzeń przez BT a NFC działa

Aby głośnik był widoczny przez inne urządzenia bluetooth należy włączyć w nim tryb parowania-zazwyczaj jest to kilkusekundowe przytrzymanie przycisku PAIRING (szczegóły znajdują się w instrukcji obsługi danego modelu)

Soundbary

Nie można się sparować z subwooferem (czerwony kolor diody na subwooferze)

Proszę spróbować wykonać parowanie SECURE LINK (opisane w instrukcji obsługi),a jeśli głośnik był sparowany w taki sposób proszę spróbować go „rozparować” i sparować ponownie-łączność między soundbarem i subwooferem jest na tym samym paśmie bezprzewodowym co bluetooth oraz wi-fi i możliwe jest, że przy dużym zagęszczeniu sieci połączenie to może być zrywane.

Dioda na subwooferze ma niewłaściwy kolor (dotyczy modelu HT-CT390)

Jeśli dioda na subwooferze ma kolor bursztynowy zamiast zielonego, oznacza to że subwoofer jest sparowany za pomocą funkcji SECURE LINK

Subwoofer nie gra/gra bardzo cicho

Prawdopodobnie włączona została funkcja NIGHT (tryb nocny)-powoduje ona odcięcie najniższych częstotliwości aby nie generować drgań i tym samym nie przeszkadzać np.śpiącym sąsiadom lub innym domownikom.

Soundbar się zawiesza/nie można sparować z subwooferem (dotyczy modelu HT-CT790)

W przypadku gdy jest problem z działaniem sprzętu (zawieszanie się, brak możliwości sparowania z subwooferem, znikające funkcje w menu urządzenia) należy upewnić się, że wykonana została aktualizacja oprogramowania pokładowego do najnowszej wersji-w tym celu można podłączyć urządzenie do internetu i z menu konfiguracji wybrać opcję „Aktualizacja oprogramowania”.

Problemy z połączeniami bluetooth-zrywanie połączeń

 W przypadku zrywania połączenia bluetooth w chwili przemieszczania się lub gdy na drodze urządzeń pojawi się przeszkoda może nastąpić chwilowe zerwanie połączenia-jest to spowodowane automatycznym doborem mocy sygnału w urządzeniach aby nie wykorzystywać przez cały czas pełnej mocy urządzeń nadawczo-odbiorczych. W chwili gdy pojawia się przeszkoda powoduje ona nagły spadek sygnału, który często jest wychwytywany jako chwilowe zerwanie lub zniekształcenie transmisji.

W przypadku wykorzystania jako urządzenia nadającego sygnał bluetooth telefonu komórkowego (zwłaszcza smartfona, względnie tableta) sygnał może co jakiś czas ulegać przerwaniu-główną funkcją telefonu komórkowego jest dzwonienie i jest to funkcja priorytetowa-nawet nie poruszając się, telefon od czasu do czasu loguje się do sieci przekierowując tam większość mocy obliczeniowej, a pozostałe funkcje (działające z reguły w tle) mogą zostać na chwilę wstrzymane lub nie działać stabilnie i nie należy się w tym przypadku dopatrywać usterki sprzętu.

Radia samochodowe

Radio nie działa

Aby radio samochodowe działało prawidłowo muszą być podłączone 3 przewody zasilające: masa, stały plus (podtrzymanie) oraz „plus po stacyjce”. W przypadku gdy zabraknie któregoś z nich radio nie będzie działać.

Ustawienia kasują się po każdym wyjęciu kluczyka

Niektóre marki samochodów mają zamienione miejscami przewody zasilające (stały plus oraz plus po stacyjce)-jeśli po każdym wyjęciu kluczyka:

-zegar się zeruje

-giną zapisane staje radiowe

-resetują się ustawienia radia

należy zamienić miejscami przewody zółty i czerwony w kostce zasilającej dołączonej do radia

Po przekroczeniu pewnego poziomu głośności radio wyłącza się

Taki efekt może być spowodowany następującymi usterkami:

-uszkodzona cewka któegoś głośnika – przy większym wychyleniu membrany głośnika impedancja cewki spada znacząco i radio wykrywa zwarcie w instalacji głośnikowej uruchamiając zabezpieczenie

-uszkodzony przewód głośnikowy-przetarta izolacja przez którą przewód przywiera do masy powoduje wykrycie przez radio zwarcia i zadziałania zabezpieczenia

-zbyt cienkie przewody zasilające-w chwili gdy przewody zasilające mają zbyt dużą rezystancję wewnętrzną (są zbyt cienkie) może nastąpić na nich większy spadek napięcia przy większej mocy pobieranej przez radio w efekcie czego napięcie zasilające na zaciskach radia spadnie poniżej minimalnego potrzebnego poziomu i radio się wyłączy.

Parowanie słuchawek z funkcją Bluetooth

https://youtu.be/6nwRdUyRZ48

Odtwarzacze MP3/MP4

Odtwarzacz nie ładuje się z ładowarki

Odtwarzacze marki Sony należy ładować z portu USB komputera-nie ładują się one z ładowarek sieciowych (jak np.ładowarki do telefonów)-długotrwałe podłączanie do ładowarki sieciowej może uszkodzić akumulator urządzenia lub płytę główną

Nie można wgrać plików na odtwarzacz (dotyczy starszych odtwarzaczy korzystających z aplikacji Sony SonicStage)

 Aplikacja Sonicstage NIE DZIAŁA NA NOWYCH SYSTEMACH OPERACYJNYCH i nie ma możliwości wgrywania plików innym programem Jedyną możliwości jest korzystanie z komputera ze starszym systemem operacyjnym lub wykorzystywanie „wirtualnej maszyny” zainstalowanej na nowszych systemach.

 

 Programowanie pilotów do zdalnego sterowania 

Aby zaprogramować pilota do telewizora innej marki, należy (nie kierując pilota w kierunku telewizora) przytrzymać przycisk włączania telewizora na pilocie,jednocześnie wpisując kod telewizora z tabelki (np 01 w przypadku telewizora Sony). Z pilota można regulować poziom głośności na telewizorze-nie ma możliwości regulacji głośności bezpośrednio na odtwarzaczu dvd.  Kody telewizorów którymi można sterować ; Sony – domyślnie 01, Hitachi – 24, LG/Goldstar – 76, LOEWE – 45, Panasonic – 17, 49 , Philips 06,08,72, Samsung 71, Sharp 29, Thoshiba 38

Kontakt

    Twoje imię i nazwisko (wymagane)

    Telefon (wymagane)

    Twój e-mail (wymagane)

    Temat / marka i model urządzenia

    Twoja wiadomość

    oddzwonimy albo odpiszemy

     

    Aktualności

    Działanie stacji serwisowej w okresie pandemii COVID-19

    W związku z aktualną sytuacją  rozprzestrzeniania ...

    Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok 2020

    Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma ...

    Zmiana siedziby Stacji Serwisowej

      Od 01 stycznia 2020 SERWIS SONTRONIC ...

    Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

    Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma ...