Informacja dotycząca plików cookies. Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmienić w opcjach przeglądarki internetowej. Dowiedz się wiecej! Zamknij

Serwis aparatów i kamer cyfrowych

Sontronic to ekspert w naprawach aparatów i kamer cyfrowych Sony i Panasonic.

Grupa inżynierów i techników pracujących w tym dziale to eksperci i pasjonaci w swojej branży.  Członkostwo elitarnego Klubu Ekspertów Sony jest tego potwierdzeniem. Pełen dostęp do zasobów serwisowych, oprogramowania regulacyjnego, oprzyrządowania pomiarowego oraz niezbędnej aparatury kontrolno pomiarowej gwarantuje Państwu usługę na najwyższym poziomie.  Podstawowe podzespoły są zawsze na miejscu, a to sprawia, że usługę naprawy możemy wykonać nawet w czasie przerwy na lunch. Standardowy i szybki dostęp do europejskich centralnych magazynów części zamiennych daje nam możliwość zaoferowania rozwiązania bardziej złożonych problemów już w przeciągu niespełna 24 godzin.

Jeśli macie Państwo pytania czy wątpliwości w sprawie poprawności działania Państwa kamery cyfrowej lub aparatu chętnie pomożemy !

Najczęściej zgłaszane aktualne problemy techniczne i ich rozwiązywanie;

8335a5029acefb3ddf38ffc45401022d

Kamery sportowe Action Cam .

Często zgłaszanym problemem jest wyczuwalne nagrzewanie się kamery. Jest to zjawisko naturalne i związane jest z wydzelaniem się ciepła z procesorów sygnałowych pracujących przy obróbce sygnału wideo. Ciepło to jest odprowadzane za pomocą systemu ciepłowodów na obudowę kamery. Jego ilość w dużej mierze zależy od wybranego trybu nagrywania. Im większa rozdzielczość i ilość klatek na sekundę tym ilość ciepła z zatem finalna temperatura wyższa.

Zaparowywanie wewnętrznej części obudowy kamery. Zjawisko związane  jest z kondensacją pary wodnej znajdującej sie w powietrzu jakie zostało uwięzione w chwili wkładania kamery do obudowy. Należy mieć na uwadze, że z chwilą schłodzenia takiego powietrza, gdy np. zanurzymy obudowę w zimnej wodze lub rozpoczniemy używanie kamery  w chłodnym powierzy , to wówczas na najcieńszej ściance jaką jest część obudowy przed soczewką kamery nastąpi zjawisko kondensacji pary wodnej. Dla minimalizacji tego zjawiska należy pamiętać aby zamykać kamerę w obudowę w suchym powietrzu jak również stosować dodatkowe wkładki pochłaniające wilgoć

Nasze usługi obejmują:

Kontakt

  Twoje imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Twój e-mail (wymagane)

  Temat / marka i model urządzenia

  Twoja wiadomość

  oddzwonimy albo odpiszemy

   

  Aktualności

  Działanie stacji serwisowej w okresie pandemii COVID-19

  W związku z aktualną sytuacją  rozprzestrzeniania ...

  Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok 2020

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma ...

  Zmiana siedziby Stacji Serwisowej

    Od 01 stycznia 2020 SERWIS SONTRONIC ...

  Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma ...