Informacja dotycząca plików cookies. Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmienić w opcjach przeglądarki internetowej. Dowiedz się wiecej! Zamknij

Problemy techniczne działu TV

Najczęściej zgłaszane problemy techniczne oraz sposoby ich rozwiązywania.

Od dnia 25 .04 zmienione zostały częstotliwości nadawania niektórych programów w rejonie Poznania i okolic.

Bez zmian pozostał MUX3 – kanał 27(TVP1, TVP2, TVP Info, TVP3, TVP Sport, TVP Historia)  i nadal nadaje w starym systemie DVB-T.

Podobnie jest z MUX8 – Kanał 7 Śrem i kanał 9 Poznań – Akademia Ekonomiczna (Nowa, Zoom, WP, Metro, TVP Kobieta, TVP Kultura)

Programy:  Polsat, TVN, TV4, TV6, TVN7, Super Polsat, Puls I Puls2  – MUX2 został przeniesiony z kanału 39 na kanał 23 i nadaje w nowym  systemie DVB-T2 HEVC. Wszystkie programy są obecnie w jakości HD 1080p/50Hz.

Programy TVP ABC, Trwam, TTV, Eska, Polo TV, Antena, Stopklatka i Fokus TVMUX1 zostały przeniesione z kanału 23 na kanał 29. Programy te są nadawane w nowym systemie DVB-T2 HEVC i mają jakość HD 1080p/50Hz.

Programy TVP Kultura HD, TVP Kobieta HD, TVP Dokument, TVP Rozrywka, TVP3 WarszawaMUX5 zostały przeniesione z kanału 28 na kanał 39 i są nadawane tak jak wcześniej w systemie DVB-T2 HEVC.

Programy nadawane w MUX4 są kodowane za wyjątkiem programu Wydarzenia 24. Zmieniony został również kanał z 29 na 42. Programy Polsat News HD, Polsat Sport HD, Polsat Film Hd, Comedy Central, Kino Polska, Polsat Sport Extra, Polsat Comedy, Polsat HD, Polsat Play, Nickelodeon, TVP Seriale, Tele5 oraz programy radiowe zawarte w tym multipleksie wymagają specjalnego dekodera dostarczanego wyłącznie przez Polsat.

Po tych zmianach konieczne jest ponowne zaprogramowanie telewizora bądź dekodera.

unboxing_all

Rejestracja Dysku w TV Sony

Dysk twardy po zarejestrowaniu w telewizorze zostaje sformatowany w formacie plików telewizora który jest niewidoczny w systemie komputera, aby dysk był widoczny w systemie należy go sformatować w komputerze w odpowiednim systemie plików. Aby tego dokonać należy (w systemie windows):

-wejść w funkcję zarządzania (w systemie windows XP oraz nowszych poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na „Mój komputer” i wybranie opcji „zarządzaj”)

-wejść w zakładkę „Zarządzanie dyskami”

-w dolnej części okna wybrać odpowiedni dysk który chcemy sformatować (w zależności od ilości dysków w komputerze Dysk1, Dysk2 etc)

-klikając prawym przyciskiem myszy wybrać opcję „Formatuj” lub „utwórz nową partycję” a następnie postępować zgodnie z kreatorem

Uwaga: po sformatowaniu dysku w komputerze zostaną utracone wszystkie dane a po podłączeniu go do telewizora w celu nagrywania programów należy ponownie go zarejestrować co spowoduje ponowną utratę danych.

Nie ma możliwości odtwarzania ani magazynowania danych nagranych poprzez telewizor na komputerze.

Kontakt

  Twoje imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Twój e-mail (wymagane)

  Temat / marka i model urządzenia

  Twoja wiadomość

  oddzwonimy albo odpiszemy

   

  Aktualności

  Działanie stacji serwisowej w okresie pandemii COVID-19

  W związku z aktualną sytuacją  rozprzestrzeniania ...

  Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok 2020

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma ...

  Zmiana siedziby Stacji Serwisowej

    Od 01 stycznia 2020 SERWIS SONTRONIC ...

  Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma ...